Puerto Rico, bae
Sveiki mano ištikimi siekėjai, su jumis ir vėl aš. Vėl aš su savo kelionėmis. Šįkart su netikėtomis kelionėmis.
Taigi, „Work&Travel Štatai“ programa po visos mano darbo vasaros pagaliau nušvito atostogų atspalviais. Planas buvo toks: nuvykti į Bermudus, pabūti kelias dienas, skristi į vakarinę Amerikos pusę, apvažiuoti tas pop vietas ir grįžti atgal į Lietuvą.
Kaip jau pastebėjote, kad šio įrašo pavadinimas nei apie Bermudus, nei apie Ameriką. Taigi, iš kur tas Puerto Rikas???
Istorija tokia. Nuskridome į tuos Bermudus. Jau spėjau išsiųsti pavydą keliančias nuotraukas ir staiga oro uoste dėl nepakankamo vizos galiojimo laiko mus išsiunčia namo. Va taip va paprastai. Paduoda į rankas naujus bilietus ir sako sorry, good luck. Dar galiu paminėti tai, kad dėl to, kad oro linijos, nepatikrinusios mūsų vizų galiojimo mus nuskraidino į Bermudus, gavo didelę baudą, kuri siekė apie $40 000. Taigi, grįžom į JFK oro uostą Niujorke. Turėjom tris laisvas dienas. Tad paskambinome į tas pačias oro linijas ir papasakojome savo istoriją ir jie maloniai pasisiūlė atiduoti pinigus bent už viešbutį.
„klausykit, mes turime tris laisvas dienas ir norim išskristi bet kur, kur galite pasiūlyti šiomis dienomis“- su lašeliu vilties paprašėme malonios ponios telefonu. Prasėdėjome dvi valandas prie telefono mūsų JFK oro uoste, kol pagaliau gavome tuos bilietus į Puerto Riką. Yes! Pagaliau!
Ir nežinau, ar taip ir turėjo būti, bet Puerto Rikas buvo nuostabus. Tiesiog nuostabus. Visų pirma gavome žymiai geresnį viešbutį nei turėjome gauti Bermuduose. Oras buvo pasakiškas. Nors laiko buvo per mažai susipažinti su žmonėmis ir kultūra, tačiau kiekviena akimirka buvo tikrai įsimintina.
Puerto Rikas dabar keistoje situacijoje. Jis nei laisva nepriklausoma valstybė, nei JAV dalis. Jų prezidentas Obama, bet patys negali rinkti prezidento. Ir visgi tai yra vienintelė pasaulyje kolonija. Ir tik neseniai suvokė, kad toks statusas kaip dabar tiesiog neegzistuoja. Taigi, greitu metu turėtų išsispręsti jų likimas, tačiau puerto rikiečiai labai abejoja, kad tai išsispręs greitai.
O patys gyventojai nepanašūs į amerikiečius. Prieš tai Puerto Rikas buvo kolonizuotas Ispanijos, tad vietiniai labiau panašesni į ispanus. Visi šneka ispaniškai ir tik karts nuo karto kur nors nugirsti anglų kalbą. Taigi, kas geriau, būti kolonizuotiems ispanų ar amerikiečių? Nors amerikiečiai išnaudojo vietinius karui, pigiai darbo jėgai, net pirmuosius kontraceptikus išbandė ant puertorikiečių moterų, tačiau iš dalies vietiniai džiaugiasi, kad Amerika perėmė valdžią iš ispanų. Kultūra liko ispanų, tačiau ekonomika, politika ir visi kiti valstybiniai reikalai stipriai pakilo amerikiečių dėka.
Ir dabar gyvena sau ramiai, mėgaujasi siestomis ir yra labai labai šilti ir paslaugūs žmonės. Ir šiek tiek keista, kad šalia esančioje kitoje Karibų saloje Jamaikoje žmonės šiek tiek kitokie. Ne tik kad Jamaikoje visi juodi afrikiečiai, o ir tai, kad jie vis dar jaučia neapykantą baltiems žmonėms. Gal dėl to, kad buvo kolonizuoti buvo ne ispanų, o britų.
Puerto Riko gamta šiek tiek priminė Jamaiką, tik dar gražesni paplūdimiai ir dar įspūdingesni atogrąžų miškai. Žydras šiltas vanduo, purus smėlis ir kaitri saulė.
Nors turėjome tik dvi dienas mėgautis visais malonumais, bet kažkaip pasisekė išspausti iš šių dviejų dienų labai daug.
Visų pirma tai aplankėme tuos stebuklingus kaip iš paveiksliukų paplūdimius. Deja, antrame iš jų pastebėjau, kad kažkur palikau savo maudymkę, tad iš tos nevilties, kad negaliu maudytis ir degintis, nusipirkau, anot vietinių, skaniausią pinacoladą visam Puerto Rike.
Ir ATOGRĄŽŲ MIŠKAI!!! Keista, bet nors ir pirmas dalykas šaunantis į galvą išgirdus apie Karibų salas yra paplūdimiai ir žydra jūra, tačiau pats gražiausias dalykas šiose salose yra miškai. Pilni žalumos, įvairių gyvių ir magiškų krioklių. Turėjome pusę dienos šiame nuostabiame kampelyje. Pasivaikščiojome po miškus, išsimaudėme kriokliuose, pavalgėme tradicinių patiekalų.
Ir turbūt Puerto Riko vinis buvo tikrai magiška vieta Bio Bay. Tai tam tikrų mikroorganizmų kupinas natūralus vanduo, kuris naktį žėri. Deja, dėl to, kad buvo labai ryškus mėnulis, mums neteko pamatyti viso grožio, tačiau įkišus ranką, pamatėme, kaip vanduo aplink mūsų rankas šiek tiek žaižaravo. Taigi, kodėl taip vyksta? Pasirodo, pasaulyje yra tik 9 vandens telkiniai(3 iš jų Puerto Rike), kuriuose yra palankios sąlygos veistis tam tikriems planktonams, kurie išgąsdinti pradeda skleisti šviesą. Skamba neįtikėtinai, bet čia lygiai tas pats kaip mūsų jonvabaliai, kurie taip pat sugeba švytėti. Ir taip daugybė mažų planktonų, išjudintų mūsų rankomis, išsigąsta ir sukuria mums nuostabius vaizdus.
Na ir kad ir kiek daug galima būtų pasakoti apie šį nuostabų kampelį, tačiau nuotraukos pasako žymiai daugiau. Gero žiūrėjimo ir laukite tęsinio iš Kalifornijos!